З метою виховання у громадян, насамперед у підростаючого покоління почуття патріотизму, поваги до історичного минулого, розвитку духовних досягнень Українського народу у Одесі у 2006 році був створений першій в Україні Козацький Театр Характерників «Отаман» МКВК.

Театр «Отаман» працює у стилі театралізованого естрадно-циркового спортивного шоу. Стиль театру визначає направлення: характерники – люди в досконалості володіють своїм тілом та духом .

Театр веде велику гастрольну діяльність. За час своєї діяльності театр організував та брав участь більш, ніж у 3 000 заходах, з яких більше 2 000 для дітей віком з 3 до 15 років, у різних містах України, в тому числі у столиці та інших великих містах, у національних дитячих таборах «Артек» та «Молода Гвардія». Театр представляв країну на міжнародних фестивалях у Польщі, Росії та Болгарії. Театр веде велику благодійну діяльність – неодноразово давав безкоштовні концерти у дитячих домах та інтернатах, допомагав різними засобами, у тому числі матеріально, дитячим домам та окремим особам, які потребують допомоги.

Театр має досвід участі у святкуванні національних подій, які мають відношення до відродження та розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій українського козацтва, наприклад, участь у заходах щодо виконання Указу Президента України №207/2008 «Про відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві», II Великої Всеукраїнської Казацької раді і т.п.

Пропонуємо співробітництво щодо спільної реалізації прагнення держави формувати у громадян, перш за все у молоді, спираючись на велике історичне минуле Українського народу, почуття патріотизму, гідності та поваги до своєї Батьківщини.

Сподіваємось, що Ви зможете залучати театр до участі у проведенні державних свят та інших заходів, які здійснюються під Вашім патронатом або за Вашою участю.